Michal Berežňak

 

Michal Berežňak
silový trojboj

Narodil sa 11.12.1963.

Pracuje ako vodič na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva vo Svidníku. Vyštudoval za leteckého mechanika v Prešove.

Rodina: manželka Tatiana a deti Michal (2005), Adam (2006), Matej (2007).

Kontakt: 0903/ 205 428

              Športuje od šiestich rokov - hral futbal, volejbal a hokej. S trojbojom začal v roku 1984 v Lokomotíve Prešov, kde pracoval ako vojak z povolania. Jeho prvým trénerom bol Jirko Procházka a Dušan Skirkanič. Dlhé roky trénoval sám, až posledných 8 mesiacov spolupracuje s Marcelom Matejom. Prvé výkony: drep 120kg, tlak 100kg, mŕtvy ťah 170 kg.
              Prvá súťaž: majstrovstvá okresu v roku 1985 v Prešove. Výkony: drep 185 kg, tlak 115 kg, mŕtvy ťah 235 kg. Spolu 535 kg v kategórii do 90 kg. Na ktorú súťaž najradšej spomínaš a na ktorú nie? Na súťaže má iba dobré spomienky kvôli dobrej partii. Každú súťaž brali ako športovo-spoločenskú udalosť. No tou naj boli M-SR v Bánovciach n/B keď sa stal po prvýkrát majstrom Slovenska a kde porazil svojho kamaráta Juraja Pástora. Súťažil za oddiely Lokomotíva Prešov, Štart Snaha Bardejov, Power klub Beňadikovce, PWL Prešov a momentálne CVČ Giraltovce.
               Momentálne najväčšie výkony: drep 330kg, tlak 195kg, mŕtvy ťah 310kg, trojboj 835 kg. Sezóna 2008 je preňho najúspešnejšia. Získal siedmy titul majstra Slovenska, stal sa majstrom Európy, skončil druhý na MS. Vo všetkých disciplínach dokázal prekonať svoje osobné rekordy. Za úspechy a zlepšenie vďačí aj manželke, ktorá ho vo všetkom podporuje. Je jeho veľkou oporou, fanúšikom, ale aj veľkým kritikom, a tak je v psychickej pohode. Na každý tréning sa teší, trénuje s radosťou. Má nové dresy, zmenil so techniku v drepe, v mŕtvom ťahu prešiel z klasiky na sumo. Čo sa tréningu týka, spolupracuje s Marcelom Matejom. Keď to všetko spojíme ... iné ako zlepšenie nemohlo prísť. Prakticky trénuje bez prestávky už 12 mesiacov. Cíti už aj únavu, ale aj napriek tomu sa na každý tréning teší a trénuje s radosťou a aj v pohode. Tak ako každý malý chlapec sníva, sníval aj on ... čo sa mu aj splnilo, keď sa stal majstrom Európy. Rád počúva country, pozerá historické filmy a české komédie. Pešia a vodná turistika. Srdcovou záležitosťou sú Vysoké Tatry, ktoré prešiel skoro celé. Taktiež aj splav niekoľkých riek.
               Najlepší relax je v rodinnom kruhu, s manželkou a deťmi, kde naberá nové sily a pohodu. Rodina je na prvom mieste, ostatné sú nepodstatné veci. Stravu nejako špeciálne neupravuje. Je všetko, čo mu manželka navari.
               Momentálne váži 100 kg, ale obvyklú hmotnosť má medzi 98-102 kg. Bez pomoci sponzorov a kamarátov z Anglicka by sa nemohol pripravovať tak, ako sa pripravuje. Zabezpečili mu dresy, výstroj, preplácajú mu všetky náklady. Uhradili mu aj cestu na MS WPC na Floride. Vďaka patrí najmä: Mestu Giraltovce, CVČ Giraltovce, Potravinárskym strojárňam Svidník, Ing. Tiborovi Demkovi, Združeniu Chránime kraj pod Duklou, Danielovi Cimborovi. Keď začínal, na papierik si (ktorý má stále odložený) napísal štyri čísla (drep 300 – tlak 200 - m. ťah 350 – spolu 850). Či sa mu to podarí, ukáže až čas. Mladým začínajúcim trojbojárom chce odkázať aby boli trpezliví, aby sa nenáhlili za veľkými váhami, všetko má svoju postupnosť. Nech si určia svoj cieľ a nech za nim trpezlivo idú. Budúcnosť majú pred sebou. Ja som čakal skoro 25 rokov. A dočkal som sa.

Najväčšie úspechy

Rok 2009

 • 1.miesto na Majstrovstvách slovenska v silovom trojboji
 • 1.miesto na Majstrovstvách slovenska v tlaku na lavičke
 • 1.miesto na ME-GPC v silovom trojboji Bardejov Slovensko
 • 2.miesto na ME-GPC v tlaku na lavičke Bardejov Slovensko
 • 1.miesto na Svetovom pohári v silovom trojboji v kategórii do 100kg
 • Absolútny víťaz Svetového pohra v kategórii masters silovom trojboji bez rozdielu hmotnosti
 • 1.miesto na MS-WPC v silovom trojboji Bournemouth Anglicko
 • 3.miesto na MS-WPC v tlaku na lavičke Bournemouth Anglicko
 • Svetový rekorder v kategórii do 100kg: v drepe výkonom 350kg, v mŕtvom ťahu 310kg a v trojboji výkonom 845kg

Predošlé roky

 • 7x majster Slovenska v trojboji
 • 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v tlaku
 • 1. miesto na ME-WPC 2008 Talsi Lotyšsko
 • 2. miesto na MS-GPC 2008 Leamington Anglicko
 • 2.miesto na MS-WPC Palm Beach Garden Florida USA

Ilustračné fotografie (zdroj: www.powerliftingslovakia.sk)

   

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.