Ľuboš Maliňák

 

Ľuboš Maliňák
kulturista

Narodil sa 23.06.1975 vo Svidníku, po skončení základnej školy pokračoval v štúdiu na Gymnáziu Duklianskych hrdinov v rodnom Svidníku.

V Mikuláši pracuje v Centre voľného času ako pedagóg a tréner.

                 Vysokoškolské vzdelanie získal na Prešovskej univerzite (odbor telesná výchova a pedagogika). V Prešove sa zoznámil aj so svojou manželkou Monikou, s ktorou sa vzali po skončení vysokej školy a návrate z „vojny“. Svadba bola v rodnom meste manželky – v Liptovskom Mikuláši, kde sa rozhodli i žiť a založiť si rodinu. Majú dvoch krásnych synov: Gregora (2004) a Teodora (2006).
               So športom začínal, prirodzene, vo Svidníku. Ako väčšina chlapcov hrával futbal, hokej, stolný tenis... Ale najviac dosiahol v basketbale (ktorému sa vtedy venoval s rovnakou intenzitou a zanietenosťou ako teraz kulturistike), keď už ako mladý chalan nastupoval v základnej päťke mužského tímu Svidníka. Súčasťou kondičnej prípravy v basketbale je samozrejme i silový tréning. Ten si veľmi obľúbil a stal sa súčasťou jeho života. Na začiatku cvičil doma s činkami, ktoré mu vyrobil jeho otec, neskôr v pivničnej posilňovni vo Svidníku a pokračovalo to i na fakulte v už lepších podmienkach...
               Po odchode do Liptovského Mikuláša so súťažným basketbalom skončil, no chýbalo mu niečo, čím by si naplnil svoje športové ambície. Zlomovým momentom jeho športovej kariéry a do značnej miery i osobného života bolo stretnutie s pánom trénerom Ľubomírom Hečkom, majiteľom „fitka“, v ktorom v Mikuláši cvičil. Už po roku spolupráce s trénerom Hečkom (v súčasnosti jeden z reprezentačných trénerov slovenskej reprezentácie v mužskej kulturistike) sa dostavili prvé veľké úspechy, neskôr sa prepracoval do absolútnej svetovej špičky v klasickej kulturistike. Na rozdiel od športovej kulturistiky, kde sú hmotnostné kategórie sú v klasickej kulturistike výškové kategórie.

Osobná hmotnosť: 

  • súťažná 95 kg,
  • v mimosúťažnom období: 105-110 kg 

Najväčšie úspechy
- Ľuboš Maliňák (VTJ Technika FBC L.Mikuláš), reprezentant Slovenska v klasickej kulturistike, kategória nad 180cm:

  • DVOJNÁSOBNÝ VICEMAJSTER SVETA (2006, 2010)
  • TROJNÁSOBNÝ MAJSTER EURÓPY (2005, 2006, 2011)
  • DVOJNÁSOBNÝ VICEMAJSTER EURÓPY (2007, 2009)
  • DVAKRÁT 4.MIESTO NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA (2007, 2008)
  • ŠESŤNÁSOBNÝ MAJSTER SLOVENSKA (2003, 2005, 2006, 2007, 2009, 2011)
  • MEDZINÁRODNÝ MAJSTER RAKÚSKA (2005)
  • VÍŤAZ ASI 15-ICH MEDZINÁRODNÝCH GRAND PRIX atď.

Ilustračné fotografie (autor: Ivan Pavlisko)

   

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.