Aktuality / Primátor poďakoval vedeniu 1. FK Svidník za skvelú sezónu

V utorok, 8.11.2016, sa v kancelárii primátora uskutočnilo pracovné stretnutie s prezidentom 1. FK Svidník Adriánom Labunom a riaditeľom Technických služieb mesta Svidník Michalom Pichom. Primátor mesta Ján Holodňák v rozhovore ocenil a poďakoval celému realizačnému tímu, hráčom, trénerom, funkcionárom, no hlavne vedeniu 1. FK Svidník za úspešnú a mimoriadne vydarenú jesennú časť sezóny 2016/2017, kde svidnícky futbal po dlhých rokoch zabodoval a v súčasnosti je na 5. mieste v 3. lige Východ. Atmosféra vo svidníckom futbale je momentálne veľmi dobrá a klub pociťuje návrat i nárast svojich fanúšikov. 

Primátor poďakoval aj riaditeľovi TS mesta Svidník za spravovanie mestského futbalového štadióna, na ktorom sa vymenila plynová kotolňa, okná, vybudovali sa nové sociálne zariadenia, kuchynka i spoločenská miestnosť. Osobitne ocenil aj starostlivosť o trávnik, ktorý je na každý zápas výborne upravený.

Veľkou ambíciou mesta Svidník a 1. FK Svidník je výstavba tréningového ihriska s umelým trávnikom, ktorá by bola financovaná zo zdrojov Slovenského futbalového zväzu, VÚC a mesta Svidník. Uvažuje sa o dvoch lokalitách, kde by mohlo ihrisko stáť, a to areál ihriska pri ZŠ 8. mája alebo heliodrom. Z dlhodobého hľadiska sa heliodrom ukazuje ako lepšie riešenie, a to vzhľadom k priestoru a možnej hlučnosti. 

Poďakovanie padlo aj zo strany prezidenta 1. FK Svidník Adriána Labuna smerom k vedeniu mestu Svidník, na čele s primátorom mesta, poslaneckému zboru i TS Svidník za výbornú spoluprácu a vytvorenie priaznivých podmienok pre všetky aktivity futbalového klubu a jeho ďalší rozvoj. Adrián Labun vyslovil presvedčenie, že budú poctivo pristupovať k tréningovému procesu od mužstiev prípraviek, cez mužstvá žiakov a dorastu až po dospelých, a tak rozvíjať tento krásny šport v našom meste.

Futbal je vo Svidníku vnímaný nielen ako šport, ale aj ako spoločenská udalosť, ktorou naši občania po víkendoch žijú a preto veríme a držíme palce, aby sa mu aj naďalej takto darilo.

 

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.