Aktuality / Predstaviteľ Karpatského euroregiónu David Lasek na ministerstve v Poľsku

Mesto Svidník spolupracuje s partnermi na poľskej strane a v posledných rokoch sme sa stali dôveryhodnými a najmä úspešnými v projektoch s poľskými mestami.
V dňoch 8. a 9. júna 2016 sa primátor mesta Svidník Ján Holodňák a riaditeľ RRA Svidník Miron Mikita zúčastnili Medzinárodnej konferencie, ktorá sa koná v Rzeszowe. Konferencia sa dotýka rozvoja a pomoci oblasti Podkarpatia s názvom „Pro Carpathia”.
V súčasnosti sme žiadateľmi o nenávratný finančný príspevok v hodnote takmer 1 mil. eur na kompletnú rekonštrukciu amfiteátra vo Svidníku, našim partnerom v žiadosti je poľské mesto Jaroslaw. Úzka spolupráca s poľskými mestami má výraznú súvislosť s našim členstvom v Karpatskom euroregióne, ktorý sa stáva veľmi úspešnou organizáciou v celoeurópskom spoločenstve. Jedným z hlavných predstaviteľov tejto organizácie bol David Lasek, donedávna viceprezident Eurokarpatského regiónu. Pán Lasek sa stal zástupca štátneho tajomníka na ministerstve športu a cestovného ruchu v Poľsku. K tomuto pracovnému úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme mu, aby toto obdobie bolo pre neho mimoriadne úspešné a plné dobrých rozhodnutí pre rozvoj cestovného ruchu v Poľsku.

 

David Lasek(druhý zľava) na Medzinárodnej konferencii 8. - 9. júna 2016 v Rzeszowe.

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.