Aktuality / Naši chlapci v Čechách...

 Na pozvanie starostu mesta Chrudim pána Petra Řeznička, partnerského mesta Svidníka  sa staršia prípravka FK Drustav Svidník  zúčastnila v dňoch 7.júna až 9. júna 2013  medzinárodného futbalového turnaja. Turnaja sa zúčastnilo 18 mužstiev zo Slovenska a Čiech, boli rozdelení do 3 skupín po šesť . Kvalita na tomto turnaji bola veľmi dobrá veď sa ho zúčastnili také mužstva ako Slovan Bratislava, Slovan Liberec, Dukla Praha, Bohemians Praha, Hradec Králové, Viktória Žižkov, Tatran Brno, MFK Skalica, Admira Praha, FK Časlav, FŠ Třebič, Bohémia Poděbrady, FC Vlašim, FK Pardubice, MFK Chrudim, SK Prostějov, ČAFC Praha. Chlapci v sobotu bojovali v skupine a po výborných výkonoch obsadili 2. miesto , čo im zaručilo postup do nedeľňajšej finálovej skupiny, kde po vyrovnaných súbojoch nakoniec obsadili konečné 5. miesto a získali aj pohár za najsympatickejšie mužstvo turnaja.

Výsledky FK Drustav Svidník- základná skupina:

Svidník –  Admira Praha  3:0  G:Darivčák 2, Haňák

Svidník –  FK Časlav   1:0  G: Skička

Svidník –  Viktória Žižkov  2:1  G: Artim, Skička

Svidník –  Tatran Brno  2:1  G: Darivčák, Polončák

Svidník – Hradec Králové  0:3

 

Finálové výsledky:

Svidník – Slovan Liberec  0:0

Svidník – Slovan Bratislava  0:2

Svidník – MFK Skalica 1:0  G: Artim

Svidník – Bohemians Praha  1: 1  G: Artim

Svidník -  Hradec Králové  0:2

Turnaja sa zúčastnili hráči: Marek Paliga, Radovan Vitko, Branislav Artim, Marek Darivčák, Lukáš Pavelčák, Adam Košč, Vladislav Haňák, Damián Polončák, Simon Skička, Pavel Kočan.Za najlepšieho hráča nášho mužstva bol vyhlásený Adam Košč. Chlapci aj na ďalšom veľmi úspešnom turnaji získali nové skúsenosti, ale spoznali aj históriu mesta Chrudim, ktorú im sprostredkoval náš sprievodca počas turnaja pán Vladimír Krejcar, skvelý človek, ktorý počas 3 dni splnil chlapcom všetko čo im videl na očiach a oni sa odvďačili súper výkonmi. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí nás sprevádzali na turnaji a výdatne povzbudzovali pánom  Artimovi, Polončákovi, Pavelčákovi, Koščovi Paligovi a za občerstvenie na cestu pánovi Labunovi.                                                                                                   

Ďakujeme aj primátorovi mesta Ing. J. Holodňakovi a vedúcej odboru školstva, kultúry, športu a mládeže Mgr. V. Dercovej za umožnenie zúčastniť sa tohto turnaja , zabezpečenie dopravy a uhradenie štartovného poplatku.                                

Pavel Piršč - tréner

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.