Aktuality / Mesto Svidník navštívil Vladyka Michael (Dahulich), pravoslávny arcibiskup pôsobiaci v New Yorku a v New Jersey

V pondelok, 13. augusta prijal primátor mesta Svidník Ján Holodňák Vladyku Michaela (Dahulicha) pôsobiaceho v Amerike. Pravoslávny arcibiskup New Yorku a New Yersey prijal pozvanie na Slovensko od duchovného otca Michaela Rošiča, ktorý pôsobí v Bodružali, Pstrinej a Miroli. Arcibiskup Michael strávil na východnom Slovensku niekoľko dní a pri tejto príležitosti sa stretol aj s primátorm mesta Svidník.

Primátor Ján Holodňák predstavil Vladykovi krásy naše mesta, priblížil vojenskú históriu a zároveň opísal všetky oblasti spoločenského života v našom kraji. Arcibiskup Michael na stretnutí obohatil prítomných svojim životným príbehom. Briblížil svoju cestu k Bohu a s Bohom a povedal niekoľko životných múdrosti, ktoré by chcel na svojej duchovnej ceste ľuďom vštepovať. 

Stretnutie bolo hlbokým duchovným zážitkom pre všetkých prítomných a veríme, že naše mesto zanechalo krásne spomienky u Vladyku Michaela.

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.