Aktuality / Dni Svidníka 2016

Krásne letné počasie a dva dni nabité výbornou hudbou, tancom, príjemnou atmosférou a priateľskými stretnutiami priali tohtoročným Dňom Svidníka, ktoré tento rok pripadli na 1. a 2. júla. Svidníčania ako každoročne mali možnosť vidieť bohatý kultúrny program zostavený z miestnych, slovenských i zahraničných interpretov. V piatok podvečer sa na pešej zóne predstavili žiaci ZUŠ, spevácky zbor Kiesse Nzamba z Chrudimi, folklórny súbor z Macedónska, cimbalová hudba Primáš, hudobné skupiny Dríst a FiHa no najväčší úspech u divákov zožal populárny slovenský spevák Adam Ďurica.

V sobotu doobeda sa na ihrisku ZŠ Komenského uskutočnil Primátor Football Cup 2016, na ktorom päť futbalových družstiev hralo o Pohár primátora. Po vzájomných priateľských zápasoch napokon vyhralo družstvo Legionárov, Gréckokatolíci boli druhí a tretiu priečku obsadili Učitelia. Turnaja sa zúčastnilo aj družstvo Rímskokatolíkov a Pravoslávnych. Futbalovú loptu pre najlepšieho hráča si vyslúžil Marián Paňko.

V sobotu podvečer bol na pešej zóne pre priaznivcov hudby a tanca pripravený opäť zaujímavý kultúrny program, v ktorom vystúpili mladí tanečníci z tanečnej skupiny The Kiwi, ľudová hudba Šarišanci s Vladkou Keselicovou, skupiny Jungle Label, Nacadeň, Instinct a bodku za Dňami Svidníka urobila domáca populárna skupina Piňazi De. Večerný program počas obidvoch dní moderoval náš sympatický a obľúbený Miško Iľkanin.

Návštevníci si počas Dní Svidníka mohli v predajných stánkoch zakúpiť občerstvenie, oblečenie, hračky pre najmenších, predmety do domácnosti a mužská populácia si prišla na svoje pri prezentácii áut značky Mercedes – Benz. Záujemcovia o vojenskú históriu a ukrajinskú kultúru mali možnosť v týchto dňoch zdarma navštíviť Vojenské múzeum a SNM MUK vo Svidníku.

Dni Svidníka 2016 svojim pestrým programom prilákali mnohých priaznivcov a ponúkli kultúrne vyžitie všetkým vekovým kategóriám s odkazom, aby k nám opäť o rok radi zavítali.


         

         

         

           

                                                                                                    

   

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.