Aktuality / AHK Svidník aj tohto roku zorganizoval hokejový turnaj "O pohár primátora mesta Svidník"

 

V sobotu 14. januára 2017 sa na svidníckom zimnom štadióne odohral 8. ročník hokejového turnaja AHK Svidník "O pohár primátora mesta Svidník". Organizátorom turnaja bol AHK Svidník v spolupráci s CVČ Svidník. Turnaj sa niesol pod záštitou primátora mesta Svidník Ing. Jána Holodňáka, ktorý prišiel hráčov pozdraviť a turnaj otvoriť. Zo štyroch družstiev AHK Svidník, Perhače Svidník, ŠKP Bardejov a HK Čaňa sa z víťazstva nakoniec tešili Perhače Svidník, na druhom mieste sa umiestnil AHK Svidník a tretie miesto si z turnaja odnieslo družstvo ŠKP Bardejov.

Tohto turnaja sa zúčastnil aj známy slovenský hokejový útočník Slavomír Ilavský, ktorý si v tomto turnaji zahral za družstvo HK Čaňa a ktorému organizátori turnaja venovali ďakovnú plaketu.

Slavomír Ilavský v deväťdesiatych rokoch bol stredným útočníkom v jednom z najobávanejších extraligových útokov. Hokej okúsil vo viacerých krajinách, v roku 1996 si zahral aj na Svetovom pohári. Najvýraznejšiu stopu zanechal v Košiciach, s ktorými získal tri extraligové tituly.

   

   

 

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.