Aktuality / 58. ročník Dukelského behu mieru

Mesto Svidník prvú septembrovú nedeľu žilo 58. ročníkom Dukelského behu mieru, ktorého usporiadateľom bolo mesto Svidník v spolupráci s CVČ Svidník.

Aj napriek počiatočnému daždivému a chladnejšiemu počasiu poveternostné podmienky bežcom tento ročník priali. Hlavný beh sa tento rok štartoval opäť z Dukly, v blízkosti Pamätníka československej armády, ku ktorému účastníci behu položili padlým vojakom veniec.
Krátko pred odštartovaním si všetci účastníci minútou ticha uctili aj pamiatku zosnulého Ľubomíra Troščáka, ktorého život vyhasol v predošlom ročníku DBM krátko po dobehnutí do cieľa. Pred štartom nechýbalo ani tradičné vypustenie holubov, ktoré sú symbolom mieru i tohto behu. Na štart sa postavilo 65 pretekárov, ktorých výstrelom z pištole odštartoval riaditeľ preteku svidnícky primátor Ing. Ján Holodňák. Suverénnym víťazom celého behu, ktorý sa celú trasu držal v čele preteku sa stal bežec z Košíc Pástor Imrich. Druhý skončil Kaľavský Július, tretie miesto získal Popovič Miloš.

V rámci Dukelského behu mieru sa konali ďalšie dva preteky a to 6. ročník Veľkého behu zdravia a 6. ročník Malého behu zdravia. Vo Veľkom behu zdravia na 6,5 km štartovalo 15 bežcov z pešej zóny k tankom na rázcestie do Kapišovej a späť. V kategórii mužov prvenstvo obsadil Polončák Damián, pred Fecušom Frederikom a Kocurom Filipom. V kategórii žien zvíťazila Hamarčáková Viktória, pred Makarovou Zuzanou a Hricovou Martinou.
Na štart Malého behu zdravia na pešej zóne sa postavilo 26 bežcov, v mužskej kategórii prvenstvo získal Ducár Oliver, druhý dobehol Kromka Richard a tretie miesto si odniesol Kromka Tomáš. V ženskej kategórii v Malom behu zdravia zvíťazila Ella Keselicová, druhá dobehla Kromková Veronika a tretia skončila Kurillová Natália.

Už po štvrtý krát bola na DBM udelená cena pre školu, ktorú reprezentovalo najviac bežcov a aj tento rok vyhrala ZŠ Komenského. Ceny pre najlepších bežcov všetkých kategórií odovzdával primátor mesta Ján Holodňák a poslanci MsZ Marcela Ivančová, Ján Hirčko, Cyril Dudáš.
Výsledkové listiny všetkých behov DBM 2017: http://my3.raceresult.com/80339/results?lang=sk


Poďakovanie organizátorov 58. ročníka Dukelského behu mieru - mesto Svidník a CVČ Svidník - patrí: Svetu zdravia Nemocnici arm. gen. L. Svobodu Svidník, Falck Záchranná a.s. Košice, SNM-MUK vo Svidníku, OR Policajného zboru vo Svidníku, VšZP, Gymnáziu DH vo Svidníku, Dukle Destinaton, TS mesta Svidní, obecným úradom Krajná Poľana, Hunkovce, a Ladomirová, Jánovi Havrilovi - Zväz chovateľov holubov Svidník, firme AGM Worx s.r.o. Stropkov, SČK Svidník, Zelenine Ján Krajňák, King baru-Jurajovi Gajdošovi, poslancom MsZ Cyrilovi Dudášovi, Marcele Ivančovej a Jánovi Hirčkovi i mediálnym partnerom: Podduklianským novinkám, týždenníku Dukla, ako aj všetkým zanieteným ľuďom, ktorí bezplatne pomáhali pri organizovaní 58. ročníka Dukelského behu mieru i počas samotných pretekov.

 

 

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.