Aktuality / 52. ročník Dukelského behu mieru

 

52. ročník Dukelského behu mieru
 
V nedeľu 4. septembra 2011 sa vo Svidníku uskutočnil v poradí už 52. ročník Dukelského behu mieru, na trase z Dukly do Svidníka. Zmenou oproti predchádzajúcim ročníkom bol dobeh pretekárov do cieľa na pešej zóne. Pribudol aj Beh zdravia – malý okuh a veľký okuh pre záujemcov z verejnosti a deti. Na hlavný pretek sa prihlásilo 86 bežcov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny a zo Slovenska. Víťazom sa stal Eduard Hapak pred Bogdanom Dziubom, obaja z Poľskej republiky a na treťom mieste sa umiestnil Andrej Karpov z Ukrajiny. Zo žien bola prvá Ingrid Petnuchová z Partizána Bardejov a majstrom okresu sa stal Igor Vančišin pred Pavlom Mňahončákom a Michalom Kostíkom.
V behu zdravia na veľkom okruhu zvíťazil Rastislav Lacko pred Jankajom Juhásom. Malého okruhu spolu s rodičmi sa zúčastnili Branislav Paňko, Olívia Siňárová, Radovan Vítko, Katarína Siváková, Ivona Labunová a Róbert Zemánek.
Vydarené podujatie sledovalo na trati i v cieli množstvo divákov. Kompletné výsledky 52. roč. Dukelského behu mieru sú zverejnené na stránke mesta – Dukelský beh mieru.                         JM

 

 

2008 © Mesto SVIDNÍKrealizácia © GRAND STUDIO, s.r.o.